Plánujete si zaobstarať nové bývanie v našom hlavnom meste?

Ponuka bytov v Bratislave je vskutku veľmi široká a plná možností. Mnohokrát je preto skutočne náročné sa v nej zorientovať a vybrať si to pravé harmonické bývanie pre seba a svoju rodinu. Veľkú rolu v rozhodovaní samozrejme zohrávajú aj investície, osobné preferencie, vkus a vaše potreby. No veľkú, a častokrát podceňovanú, úlohu zohráva aj lokalita! Samotný byt (jeho nevábne steny, podlahu či nepraktickú dispozíciu) totiž môžete kedykoľvek v budúcnosti zmeniť… čo však nikdy nezmeníte, je práve jeho lokalita. Na jej výbere by ste si preto mali dať extra záležať. Pod pojmom “vhodná lokalita” si však každý predstaví niečo iné. Zvážte preto, čo tento pojem zhmotňuje práve vám, a to nielen ku dnešnému dňu, ale v horizonte niekoľkých rokov.

Vzdialenosť do práce

Ak ste v produktívnom veku a do dôchodku máte ešte ďaleko, rozhodujúcim ukazovateľom pri výbere lokality by mala byť aj vzdialenosť do práce. Samozrejme za predpokladu, že nepracujete z domu. Zvážte si, koľko času ste ochotný investovať do každodenného cestovania a podľa toho si vyselektujte vhodné miesto pre vaše bývanie.

Detské ihriská, škôlky a školy

Možno ešte nemáte vlastnú rodinu a deti, no pri kúpe bytu by ste sa týmto statusom nemali len tak ľahko uspokojovať. Pretože čo nie je dnes, sa môže o rok, dva či tri zázračne zmeniť. Myslite preto dopredu a prispôsobte vašej vízii aj vaše nové bývanie. Ak si plánujete založiť rodinu, poobzerajte sa po lokalite, ktorá poskytuje blízku dostupnosť škôlky, školy a bezpečné detské ihriská.

Dieťa na hojdačke

Bezpečnosť

Pri bezpečnosti sa ešte nachvíľu zastavíme. Bezpečná lokalita v Bratislave si rozhodne nájde svojich obyvateľov nielen medzi rodinami, ale aj jednotlivcami. Veď koho by neočarilo pokojné a harmonické bývanie, nízka úroveň kriminality a príjemný komunitný dvor, ktorý premení susedov na blízkych priateľov? Preverte si charakter jednotlivých lokalít a nebojte sa veľa pýtať svojich priateľov, známych a možno i vašich budúcich susedov.

Občianska vybavenosť

Úroveň občianskej vybavenosti je takisto cenným smerodatným ukazovateľom. To, či sa vo vašej lokalite nachádzajú obchody, pošta, zdravotné stredisko, lekáreň a mnohé iné inštitúcie potrebné pre život, vám priblíži komfort vášho budúceho bývania. Nenechajte sa však zmiasť aktuálnym stavom – mnohé novovybudované lokality síce ešte neposkytujú kompletnú občiansku vybavenosť, avšak tento fakt sa môže v priebehu krátkeho času rýchlo zmeniť. Informácie o plánovanej infraštruktúre vám poskytne buď priamo developer alebo mestská časť Bratislavy, v ktorej daná novostavba vyrastá.

Príroda

Vo veľkomeste, akým je Bratislava, je mimoriadne cenným benefitom blízkosť prírody, zelených parkov, stromov a lesov. Samotné centrum mesta je síce na takúto oázu pokoja skúpejšie, ak však zájdeme ďalej do okolia, objavíme lokality plné zelene ako stvorené na harmonické bývanie a aktívny oddych. Takéto čarovné miesto v bratislavskom okolí nájdeme aj pod Karpatami. Malé Karpaty sú charakterizované ako nevysoké stredohorské pásmo dlhé približne 100 kilometrov. Ich súčasťou sú dokonca aj rakúske Hainburské vrchy, ktoré dodávajú našim Malých Karpatom punc internacionálnosti. “Das schöne Karpatium” je preto ideálnou voľbou na každého, kto túži skĺbiť komfortné bývanie v Bratislave a pokoj zelenej horskej prírody.

Novinky
zo sociálnych sietí